top of page

WINTER IS COMING...

Kış Geliyor… Peki Cildiniz Hazır mı?

Yaz aylarının cildinizde değişikliğe sebep olduğu bir takım cilt kusurları, soğuyan havayla birlikte farklı bir form almaya ve endişe vermeye başladıysa aslında yapılması gereken ilk hareket, cilt bakımı yapan, güvendiğiniz bir uzmana danışmak olmalıdır.

Tahriş, hassasiyet, kızarıklık ve kuruma soğuk kış aylarında hepimizin ortak cilt sorunlarıdır, neden ortaya çıkıyor ve onları nasıl durdurabiliriz?

Soğuk olduğunda atmosferde daha az nem bulunur. Bu sıklıkla sert rüzgar, yağmur ve ısıtma sistemleri ile birleştiğinde, cildin yağ kaybına (kuruluğa) ve su kaybına (dehidrasyona) neden olur.

Cildin kendi savunma mekanizmaları vardır, ancak kış aylarında cildiniz ekstra korumaya ihtiyaç duyar. Birçok kişi aynı nemlendiriciyi yıl boyunca kullanır ancak sezona bağlı olarak cilt bakımınızı ve kreminizi hatta temizleyicilerinizi değiştirmek önemlidir. Kış boyunca derinin genellikle daha zengin bir krem ve daha nazik temizlemeye ihtiyacı vardır.

BARİYER KREMİ KULLANIN

Bir bariyer krem, ​özellikle cildin katmanlarını korumak için tasarlanmıştır. Hava ve havadaki elementlerin olumsuz etkilerini bloke ederken derinin nemini etkili bir şekilde korurlar, su kaybını durdururlar. Hidrasyonu geri kazandıran ve cildin savunmasını güçlendiren Hyaluronik Asit içeren kremler özellikle kış aylarında kullanılmalıdır.

Soğuğa karşı koruma sağlayan aynı zamanda kuru ve hasarlı cildi onarmak için tasarlanmış bir nemlendiriciyi yoğun Hyaluronik Asit içeren rahatlık veren nemlendirici bir maske ile destekleyin.

SPF KORUMASI KULLANIN

Bir SPF' yi cilde zarar veren UV B ışınları (güneş ışınları) için değil, tüm yıl boyunca kullanmaya devam etmek son derece önemlidir. UV A ışınları (güneş ışınları) çevrede bütün bir yıl boyunca bulunur ve nihayetinde yaşlanmaya neden olan dehidrasyona neden olur.

Kayak tatilinde bulunuyorsanız, yoğunlaşmış UV B güneş ışınlarına maruz kaldığından cildiniz daha savunmasızdır; bu nedenle yüksek bir SPF kullanın. Özellikle iklimsel değişikliklere karşı korumak için tasarlanmış UV+FR SPF50 içeren SPF ürünleri UV B' nin yanı sıra UV A' ya karşı koruma sağlar, bu nedenle her ikisini de etiketten kontrol etmeyi unutmayın.

AYRI BİR GÖZ KREMİ KULLANIN

Hava soğuk olduğunda, buradaki cilt çok ince olduğu için göz çevresindeki kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Bu, kalıcı bir etki olmadığından endişelenmeyin. Hassas göz çevresi için, nemlendirmek, çizgilerin ve kırışıklıkların erken belirtilerini önlemek için tasarlanmış yaşınıza uygun bir krem görünüşlerini azaltacaktır. Uygulama yaparken, şişlik ile sonuçlanabileceğinden dikkatli kullanın.

SUYUNUZU KORUYUN

Çoğumuz soğuk olduğu gibi, kış aylarında fazla su içmeyi bırakıyoruz ancak hala nemli kalabilmek için günde ortalama 2 litreye ihtiyacımız var. Bitki çayları, iyi bir sıcak alternatif ve kafeini azaltmak yararlı olacaktır. Sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlıkları kış aylarında daha fazla önemlidir. İçeriden yoğun nem sağlamak ve elastikiyeti arttırmak üzere Hyaluronik Asit veya kolajen içeren besin takviyeleri soğuk kış günlerinde acil yardım için başvurabileceğiniz kaynaklardır.

ISIYI AZALTIN

Çok sıcak su, cildinizin nemini alabilir. Sıcak suda yıkanmamaya çalışın ve duştaki zamanınızı azaltın. Vücut için genellikle bar sabunlardan daha az sert olan nemlendirici özellikte temizleyiciler kullanılması ve banyo sonrası cilde nemlendirme özelliği olan ürünler ile nemlendirilmesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

İŞARETLERE DİKKAT EDİN

Dudaklar genellikle soğuk havaya tepki gösteren yüzün ilk kısmıdır. Herhangi bir kuruluk oluştuğu anda, bölgeyi tedavi edin ve yayılmaya başlamadan önce yüzünüzü korumaya başlamak için, bunu bir uyarı olarak görün!

CİLT KUSURLARI İÇİN BAKIM ZAMANI

Geniş gözenekler, sivilce, kuruma, kızarıklık, leke gibi bazı cilt sorunlarınız olduğunu düşünüyor ve rahatsızlık duyuyorsanız bu tip cilt kusurlarının düzeltilmesi ve cildin pürüzsüzleştirilmesi için yapılacak bakımlar için ise en doğru zamandır.

Sağlık ve güzellikle…

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page