top of page

Göz çevresindeki "İlk" çizgiler, şişkinlikler ve koyu halkalarla nasıl başa çıkarız?

Gençlik, uykusuz geçen sınav ertesi günleri, üniversite mezuniyeti, ilk iş ve tempolu çalışma günleri ile birlikte stres ve uyku eksikliği çoğu zaman cilt problemlerimizi ergenlik döneminden sonra ilk kez, üstelik sadece sivilce değil, matlaşmış ve cansızlaşmış bir cildi yavaş, yavaş oluşturmaya başlar.

Bu yazımızın konusu, göz çevresindeki ilk değişiklikler, nedeni ise göz çevresi derisinin yüz derisinden farklı olması ve ilk çizgilerin bu bölgede görülmesi, sonraki yazılarda diğer çizgilerden de bahsedeceğim.

Düzenli uyku, belki biraz meditasyon yapmaktan başka göz çevresinde oluşmaya başlamış bu farklılaşmayı nasıl sakinleştirebiliriz?

Soğuk Kompres

Buzdolabınızda soğuk kompres yapmak için bir jel dolgulu maskeyi tutmanızı öneririm. Göz bölgesi alevlendiğinde maskeyi dolaptan çıkarın, gözlerinizin üzerine yerleştirin. Şişmiş gözlerle uyandığınızda harika olur.

Su İçmek

Hem sağlık hem de güzellik için su içmek önemlidir. Deri hücreleri, hücreler arası ortamda sıvı tutmazlarsa küçülebilirler; bu da koyu halkaları daha belirgin kılar. Panda göz etkisinden kaçınmak için günde 8 - 10 bardak su içtiğinizden emin olun.

Beslenme

Birçok beslenme uzmanı, pek çok kişi için buğdayın koyu renkli göz çevrelerinin başlıca sorumlusu olduğunu belirtiyor ve "İnsanlar buğday yemeyi bıraktığında, siyah torba sihirli bir şekilde ortadan kaybolur" diye açıklıyor.

Belirgin koyu renkli göz çevresinden muzdaripseniz ve göz çevresi ürünlerinden sonuç alamıyorsanız, diyetinize bakmayı ve hatta bunun bir etkisi olup olmadığını görmek için buğday olmadan yeni bir rutini denemeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca vitamin ve minerallerden yeterli bir beslenme programı cildinizin sağlığı ve güzelliği için gereklidir.

Kafein

Topikal olarak uygulandığında, kafein şişkinliği hafifletir ve mikro sirkülasyonu arttırır. Yorgun gözleri hafifletmek için evde pratik bir çare; kullanılmış soğuk çay poşetlerini göz çevresine doğrudan on dakika kadar uygulamanızdır. Kafein çalışma sihrinin yanı sıra, siyah çaydaki “tanen” göz çevresindeki cildi sıkılaştırır.

Bitkisel bir alternatif olarak, aynı şekilde kullanılan yeşil çay poşetleri de iltihaplanmayı azaltabilir. Bu, şiş gözler için size anında rahatlama imkânı sunar.

Göz Makyajı

Göz çevresini korumak için makyaj koşullarınız çok önemlidir. Kullanılan ürün ve malzemelerin hijyeni, terkip maddelerinin güvenirliği ve sağlıklı olması önemlidir. Alerjik reaksiyonlar, göz çevrenizi olumsuz etkiler.

Ayrıca suda çıkmayan makyaj ürünlerini özel gecelerde, rahat çıkartılabilir ürünleri günlük makyajınızda kullanmak, makyaj temizlemenizin daha hassas bir şekilde yapılmasını sağlar.

Göz Makyaj Temizleyicisi

Cilt bakımında çoğunlukla unutulan ya da atlanan göz makyaj temizleyicisi, göz çevresi bakımınızın ilk adımıdır. Yaşınıza ve cilt tipinize uygun seçmeniz gereken göz makyaj temizleyicisinin yanlış kullanımı veya yüz makyaj temizleyicisi ile göz makyajının temizlenmesi, göz çevresinin fazla kurumasına bağlı olarak erken çizgilere ya da fazla yağlanması ile yağ bezlerinin oluşmasına sebep olur.

Göz Kremi

İçeride nemlendirmenin yanı sıra, göz bölgesini doğrudan nemlendirmeniz gerekir. Yüz kreminizi göz çevrenize kullanmamak, göz çevresini korumak için, göz kremi kullanmak çok önemlidir.

Göz kremi uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğru şekilde uygulamaktır. Pirinç tanesi boyutunda miktarı yüzük parmağınızla hafifçe göz çukurunun dış yarım ayına yedirin. Göz çevresinde çok fazla krem ​​uygulanırsa şişlik olabilir, çünkü cilt bu bölgede oldukça hassastır.

Göz kreminde aranacak etkili bazı içerikler:

  • Albizia ekstraktı ("ipek ağacı" olarak da bilinir) göz kremlerinde dikkat edilmesi gereken mükemmel detoksifiye edici bir maddedir. Hücrelerin toksin atma yeteneğini güçlendirerek yorgunluk belirtilerini azaltır

  • Azarole tomurcuğu , (bitki Brede Mafane'nin konsantre ekstraktını temel alır ve gemmotherapy'deki en son araştırmadan geliştirilmiştir) Göz çevresindeki mikrosirkülasyonu artırdığı ve bu sayede şişlik ve koyu halkaları azalttığı için bu bileşen göz kremi için harika bir etken maddedir.

  • Hiyaluronik Asit , derinden nemlendirici bir bileşen. Elle Magazine'in " En İyi Göz Kremi İçindekiler " listesine giren ve ağırlığının 1000 katına kadar su tutabilen bu süper nemlendirme unsurunun göz kremi içinde bulunması inkar edilemez bir nemlendirme ve gençleşme sağlar.

  • Açık pigmentli veya optik difüzörlü göz ürünleri, koyu halkaların ve torbaların görünümünü azaltmada son derece etkilidir. Bu malzemeler karanlık gölgeli alanın dışındaki ışığı yansıtır ve göz çevresindeki cildi daha parlak, daha sağlıklı ve daha aydınlık hale getirir.

  • Bunlar günlük hızlı bir düzeltme arayanlar için, kesinlikle dikkat etmeniz gereken maddelerdir.

Cilt Bakımı

Cilt bakımınızı yapan uzmanınıza, cilt tipi ve yaşınıza uygun göz maskelerini ve kabin bakımı uygulama seçeneklerini, size özel değerlendirme talebinde bulunabilir ve danışabilirsiniz.

Sağlık ve Güzellikle…

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page