top of page

GERMAINE DE CAPUCCINI

 

İspanya’ nın en eski ve en prestijli profesyonel kozmetik markası Germaine de Capuccini, güçlü AR-GE çalışmaları, kabin ve kişisel bakım ürünlerindeki yenilikleri, sektörde çevre duyarlılığına en fazla katkı sağlayan ve sosyal sorumluluk sahibi bir firma olması nedeniyle, dünyanın önemli otel zincirleri, SPA ve estetik merkezlerinde, özel ürün tedarikçisi ve uygulama metodu geliştiricisi olarak Germaine de Capuccini kozmetiklerini seçerek, uluslararası anlaşma protokolleri  yapmışlardır.

Germaine de Capuccini her cildin gereksinimleri için, en son bilimsel gelişmelere dayanan, hiçbir zararlı madde içermeyen  tamamen bitkisel etkili içeriklerle formüle edilmiş ürünlerle, ısmarlama kostüm misali, uzman estetisyenlerin özel metodlarla uyguladığı çözümlere sahiptir.

 

Sektördeki benzersiz yenilikler açısından, Germaine de Capuccini daima yaşlanmayı geciktirmeye yönelik, bakımın faydalarını kesin müşteri memnuniyeti ve keyfi ile birleştiren, cihaz kullanılmaksızın yoğun masaj teknikleri ile kendi özel çalışma protokollerine dayalı ritüleller sunmaktadır.

 

FELSEFE VE DEĞERLER

EN ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZ: ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE YENİLİK

Germaine de Capuccini İspanya’ da, 200’ den fazla deneyimli uzman personel ve 20.000 m2 alanda modern bir merkeze sahiptir. Ürün kalitesindeki güçlü taahhütü, araştırma ve geliştirmelerini tek hedef üzerinde odaklanmaya yöneltmiştir: güzellik ve sağlık arasındaki dengenin sağlanması.

 

Germaine de Capuccini, her estetik gereksinime bir çözüm bulmak için tasarlanmış çok güzel kıvamlar, etkili formüller dünyası ve her bir güzellik uzmanını teşvik edecek en iyi sonuçları sunar.

 

Ayrıca, Germaine de Capuccini çevresel sorumluluk adına dikkate değer ölçüde kaynaklar ayırmaktadır. “Yeşil Kimya Endüstrisi” ile üretim süreci, Germaine de Capuccini ürünlerinin doğal ve organik maddelerle, hayvan deneylerini kesinlikle reddederek ürettiğinin kanıtıdır ve üretim sürecinin hiçbir aşamasında çevresel hasar oluşmaz. Ambalajlar, Braille alfabesi ve altı faklı dilde açıklama ve oniki dilde ürün prospektüsü içermektedir.

 

KALİTE VE ÇEVRESEL TAAHHÜTLER

Germaine de Capuccini cilt bakım endüstrisinde 5G1 Integrated Management System ile desteklenen ilk şirketlerden biridir. Bu sertifika;  Kalite Kontrol Normlarını (ISO 9001:2000), Çervesel Yönetim Normlarını (ISO 14001), Çalışma Ortamı Sağlık ve Güvenlik Normlarını (FOUDATION+FAMILY tarafından geliştirilen ERF1000 – 1 Ed 1) ve G.M.P. (Good Manufacturing Practices) normlarını düzenler.

G.M.P.’ ye gelince, Germaine de Capuccini profesyonel cilt bakım sektöründe bu sertifika ile sertifikalandırılan ilk şirketlerden biri olmaktan dolayı gurur duymaktadır. Kozmetik G.M.P, ilaç endüstrisinin üretim sürecindeki düzenlemeyi, cilt bakım endüstrisinde de aynen tatbik eder.

 

Germaine de Capuccini başından beri, hayvanlar üzerindeki deneyleri ve testleri koşulsuz olarak reddeder ve üretim sürecinde kaynak kullanımını en düşük seviyede tutmayı taahhüt etmektedir.

 

Germaine de Capuccini çevrenin korunmasına yönelik felsefesini derinleştirerek, günümüz pazarında altının çizilmesi gereken bir yaklaşım olan, atmosferi CO2 emisyonlarından elemine etmek için söz vermiş bir şirket olduğunu, “CO2ZERO” ile sertifikası ile kanıtlamıştır.

 

Germaine de Capuccini buna paralel olarak, azınlık gruplarının mutluluğu için sosyal ayrımcılığa da dikkati çekmektedir. Formüllerinde, azınlıklara gelişme fırsatları yaratan, Güney Afrika’ daki BEE (Black Economics Emprowerment) gibi programlar tarafından teşvik edilen sürdürülebilir zirai  üretim kapsamındaki doğal içerikleri kullanır.

 

ECOCERT

 

1991 yılında kurulan Fransız organizasyonu, 80 ülkede organik ürünlerin kontrolünü, onaylanmasını ve sertifikalandırılmasını yapmaktadır.

 

Ekolojik / Organik sertifikasının onaylayıp, garantilediği özellikler:

Tüm içeriklerin % 95’ i doğaldır.

% 95 oranında bitkisel içerikler organik olarak sertifikalandırılır.

Bitmiş ürün içeriğinin en az % 10’ u organik olarak sertifikalandırılır.

 

Ecocert terimleri sadece içerikleri değil, aynı zamanda ürünlerin üretim, ambalajlama, depolama sürecini de etkiler. Buna ilaveten, üretim zinciri ve şirket yapısı da ECOCERT yönetmeliğine uymak zorundadır.

Germaine de Capuccini terapileri duyuları hoşnut eder, beden, zihin ve ruha dokunur. Deneyeceğiniz bakımlar cildinize olağanüstü güzellik ve gençlikle birlikte keyif ve zindelik sunar. 

 

Bu güne kadar size sunulmuş olan cilt bakımı hizmetleri ile kıyaslayamayacağınız derecede keyif, zindelik ve güzellik için Germaine de Capuccini Shine SPA özellikli bakımlarını bir kez denediğinizde vazgeçemeyeceğiniz alışkanlıklar listenize ekleyeceğinizin garantisini verecek kadar iddialıyız. Denemeye hazır mısınız?

bottom of page